Nissan zebrał w Europie już ponad 3 000 zamówień na model LEAF z większą baterią

Nissan poinformował, że w ok. miesiąc po premierze modelu LEAF e+ 3.ZERO Limited Edition na targach CES w Las Vegas, w Europie zamówiono już ponad 3 000 egzemplarzy tego pojazdu. To 2/3 całej serii przeznaczonej do sprzedaży na Starym Kontynencie.

Prawie połowa rezerwacji została złożona w Norwegii. Nissan LEAF jest w tym kraju liderem sprzedaży w segmencie samochodów osobowych (wliczając pojazdy konwencjonalne).

Nowy model otrzymał akumulator litowo-jonowy o pojemności 62 kWh (wersja standardowa dysponuje 40 kWh). Jak podaje Nissan, cechuje go o 25% większa gęstość energii i o 55% większa pojemność w porównaniu ze podstawową odmianą samochodu. Akumulator w tym wariancie składa się z 288 ogniw, zaś w odmianie bazowej – ze 192. Pojazd dysponuje mocą 217 KM i może przejechać 385 km na jednym ładowaniu. Dostawy samochodu do klientów rozpoczną się latem tego roku.

W 2018 r. na Starym Kontynencie zarejestrowano 40 699 egzemplarzy Nissana LEAF, zaś skumulowana sprzedaż obu generacji modelu na świecie przekroczyła już granicę 380 000 szt.

 

europe.nissannews.com, materiały własne