Opel w swoim Centrum Inżynieryjnym zainstaluje ponad 160 ładowarek do EV

Jak poinformował Opel, Centrum Inżynieryjne firmy zlokalizowane w Rüsselsheim stanie się „laboratorium elektromobilności”. M.in. we współpracy z firmami FLAVIA IT oraz PLUG’n CHARGE niemiecka marka zamierza wybudować w placówce infrastrukturę do ładowania pojazdów elektrycznych. Instalacja pierwszych ładowarek ma się rozpocząć w ciągu „kilku miesięcy”. Łącznie, Opel planuje uruchomić w Rüsselsheim ponad 160 urządzeń tego typu. Ładowarki zasilą flotę EV, które w przyszłości będą obsługiwać Centrum Inżynieryjne.

W ramach planu strategicznego PACE! Opel do końca 2020 r. zamierza posiadać w swojej ofercie 4 modele zelektryfikowane. Z kolei do 2024 r. każdy model sprzedawany przez niemiecką markę będzie dostępny w wersji zelektryfikowanej.

Jak powiedział Michael Lohscheller, dyrektor generalny producenta z Rüsselsheim:
„Opel będzie elektryczny. (…) Jedna rzecz nie ulega wątpliwości: elektromobilność osiągnie sukces jedynie wtedy, kiedy rozwój pojazdów będzie szedł w parze z ekspansją infrastruktury ładowania”.

Oprócz ładowarek, Opel zamierza uruchomić magazyn energii, oparty na 18 akumulatorach z modelu Ampera. Celem instalacji, która zostanie zlokalizowana w Centrum Testowym Rodgau-Dudenhofen, będzie stabilizacja sieci elektroenergetycznej.

int-media.opel.com, materiały własne